Кот Д`Ивоар обърна Япония (видео)

10:21
Тимът на Кот д`Ивоар спечели три точки в първия си мач на Мондиала, побеждавайки Япония с 2:1 в Ресифе пред 40 000 зрители.

Атакуващият полузащитник на Милан Кейсуке Хонда изведе японците напред в резултата с мощен изстрел с левия крак в 16-ата минута, но "слоновете" успяха да направят пълен обрат. Нападателят на Суонзи Вилфред Бони с глава възстанови равенството в 64-ата минута, а само 120 секунди по-късно Жервиньо също с глава прониза за втори път мрежата на японската врата.

За играч на мача бе обявен халфът на Манчестър Сити Яя Туре, който за 90 минути даде 50 паса и нанесе два удара към противниковата врата. В следващите мачове от група С на 19 юни Кот д`Ивоар играе с Колумбия, а Япония с Гърция.

Deco_Sneijder
15.06.2014 19:15

Един от най-интересните мачове до момента!Япония започнаха много силно и атакуваха постоянно до към 30-тата минута,след това играта се изнезе в центъра и като влезе Дрогба раздвижи играта на Кот Д' Ивоар.Който не е останал буден и не е гледал мача е загубил доста!Мача беше супер интересен.

fivooo
15.06.2014 16:09

Гледах мача. Дрогба нищо особено не направи (но не е играл слабо), но само присъствието му на терена стъписа японците, а от това се възползваха Жервиньо и компания. А преди влизането на Дрогба, японците бяха по-добрия отбор.

shifter_fd
15.06.2014 13:19

Влезе Дрогба в игра и японците се уплашиха... *cool*

holigan4e
15.06.2014 12:35

Уинър както винаги с пълно видео от мачовете :Х :Х 2:1 и само 1 гол се вижа ....браво

nikshan11
15.06.2014 12:00

Уникален е Дрогба за няколко минути обърна двубоя в друга посока със самото си присъствие,спе4ели вси4и въздушни единоборства,а и с малко късмет щеше да вкара гол,но вратаря на японците се намеси добре.Отдавна не съм виждал вожда с такава брада,тея отиват в Турция и им се смесват с културата. *joking*

caramell
15.06.2014 10:58

Бравоооооо! От толкова време чакам да направят нещо на СП. Заложил съм , че ще излезнат от тази група и след победата над Япония е много сигурно да се случи. Дрогба влиза и за 3мин мача се обръща - какво да говорим.. ВОЖДААА! Серж Орие направи страхотен мач , надявам това да е истина , че Венгер го следи , защото има хляб в него.